İptal ve İade Koşulları

İptal ve İade Koşulları

Ürün iade istekleri Yürürlükteki Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ile 07/11/2013 tarihli ve 6503 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 31 inci ve bu Kanuna 4822 sayılı Kanunla eklenen 9/A maddeleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur. www.saglikperformans.com ’dan yapılmış olan alışverişlerde 14 güne kadar fatura ibrazı ile kullanılmamış ürünlerde iade konusunda destek sağlamaktayız. İnternet mağazamızdan aldığınız ürünlerin iadeleri sadece internet mağazamızdan alınan ürünlerde yapılabilmektedir.  İadelerinizi bizden anlaşma kodumuzu talep ederek Aras kargo aracılığı ile ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Nitelik itibariyle SAĞLIK VE HİJYEN içerikli ürünleri iade ve değişimleri mevcut yönetmelik ve satış sözleşmeleri gereği ancak kutularının açılmamış olması ile yapılabilmektedir. 

Değişimler 
İnternet mağazalarımızdan satın aldığınız ürünlerin değişimi maksadıyla müşteri temsilcisi ile yapılacak görüşme sonrası anlaşma kodumuzu talep ederek Aras Kargo aracılığı ile en kısa sürede ürünü yollayabilirsiniz. Ürün değişimi için gönderilecek ürünün yeniden satışa engel halinin olmaması ve orijinal kutusunda korunaklı olarak (size gönderildiği haliyle) gönderilmesi olması gerekmektedir. 

İade’de kargo ücretleri 

Firmamızın kusurundan kaynaklı bir durum olmaması halinde cayma hakkı kapsamındaki iadelerde kargo bedeli alıcı tarafından karşılanmaktadır.